Agenda

 

ABUZTUAK 23, BARIKUA

14:00 TXUPINAZOA
Areatzako Txotxongilo, Erraldoi eta Buruhandiak
Areatzako Txistulariak
Areatzako Banda
Bizkaiko Gaiteroak
17:00 KALEJIREA KITTU TALDEAGAZ
20:00 SALBE HERRIKOIA
SALVE POPULAR
Hilarion Eslavaren Salve Regina
Areatza eta beste herrietako lagun taldea
20:30 RUKULA TALDEA PLAZAN
23:30 XXVI. PLAY BACK LEHIAKETEA
Jarraian erromeria TRIKIZIO taldeagaz

ABUZTUAK 24, ZAPATUA

06:00 MORTERO JAURTIKETEA
11:30 TXISTU ETA METALEZKO MUSIKA TRESNEN KALEJIREA
12:00 MEZA NAGUSIA
12:45 TXISTU ETA METALEZKO MUSIKA TRESNEN KALEJIREA
13:00 HERRI KIROLAK PLAZAN (ikusi aparteko programea)
14:00 KALEJIREA AREATZAKO TRIKITILARIAKAZ
17:45 ESKUPELOTA PARTIDUAK
(ikusi aparteko programea)
20:00 AREATZAKO BatucAKKB batukada taldea
23:00 Erromeria JOXPA taldeagaz
03:30 TXOKOLATE JANA

ABUZTUAK 25, DOMEKA

12:30 REMENBERING KAIXO KALEJIREA. KAIXO FANFARREA GOGORATUZ
13:30 TABERNEN ARTEKO PINTXO LEHIAKETEA
21:30 AREATZAKO BANDA

ABUZTUAK 26, ASTELEHENA

11:00 ZEZEN PUZGARRIAK
17:00 TUTE TXAPELKETEA
18:00 KARAOKEA UME ETA GAZTEENTZAT (plazan)
20:00 GANSO & CIA-REN BABO ROYAL KALE ANTZERKIA (Añibarro parkean)

ABUZTUAK 27, MARTITZENA

11:30 ARIMEN ALDEKO MEZEA
13:00 HIRUGARREN ADINEKOENTZAKO KOPAUA
14:00 MAKAILAO TXAPELKETEA (aurkezpena)
1) 150 euro, txapela eta ardao botilea
2) 100 euro eta gaztai erdi
3) 50 euro
16:00 BRISKA TXAPELKETEA
18:00 Erromeria JOKALDI taldeagaz
20:00 TXOKOLATEA TXURROAKAZ
(hirugarren adinekoentzat)
22:00 ALBOKA taldearen kontzertua Zubizarra plazatxoan

ABUZTUAK 28, EGUAZTENA

12:00 BITS JAIA ESKOLETAN
16:00 MUS TXAPELKETEA
17:00 UMEEN PLAY BACKA
18:30 KOLORE BONBA JAIA DJ Ismak girotuta
(erropa zaharrakaz etortea komenidu da)
19:30 RALLY UMORISTIKOA. KUADRILLEN ARTEKO JOKOAK
22:00 KONTZERTU SORPRESA MOTXO TABERNAN

ABUZTUAK 29, EGUENA

20:00 TORTILLA TXAPELKETEA (aurkezpena)
1) 60 euro eta ardao botilea
2) 40 euro
3) Gaztaia
21:30 AFARI HERRIKOIA. MOZORRO GAUA. Gaia: Bideo-joko eta marrazki bizidunetako personajeak
23:30 DISKOFESTA SOUND AREATZAN

ABUZTUAK 30, BARIKUA

13:45-14:30 PAELLA LEHIAKETEA
1) 100 euro eta ardao botilea
2) 50 euro eta gaztai erdi
3) 30 euro
17:45 ESKUPELOTA PARTIDUAK
(ikusi aparteko programea)
20:00 BURRUNBA ELEKTROTXARANGEA
23:30 KONTZERTUAK
UCKAIA
WILLIS DRUMMOND
Jarraian DJ Isma

ABUZTUAK 31, ZAPATUA

18:00 DANBORRADA TXIKIAREN KALEJIREA
22:30 KUADRILLEN KALEJIREA ETA SUAK
Areatzako kuadrillak
Areatzako Danborrada
Deabru Beltzak antzerki konpainiaren Les Tambours de Feu (Su danborrak) ikuskizuna
Su artifizialak
Pasai Txarangea
00:00 Erromeria EZTEN GIRO taldeagaz
02:00 AREATZAKO DANBORRADAREN BIGARREN BUELTEA
JAIEN AGURRA